Najtansze oferty – Wyszukiwanie lotów – kilka podstawowych zasad

Wyszukiwanie lotów wcale nie jest tak prostą sprawą, jak się wydaje. Często bowiem połączenie, które znajdujemy nie satysfakcjonuje nas, bilety są za drogie itp. Jak sprawnie i szybko dotrzeć do celu samolotem bez zbędnego stresu? Ten artykuł przedstawi pokrótce zasady wyszukiwania lotów

Krok pierwszy- wybór wyszukiwarki

Dzisiaj w internecie dostępnych jest wiele przeróżnych wyszukiwarek lotów. Warto nie wybierać jednej z nich, lecz porównać oferty ze wszystkich. Dodatkowo warto również zainteresować się lotami czarterowymi- mogą one się okazać godne uwagi.
W wyszukiwarkach lotów mamy możliwość ustawienia alertu cenowego. Wtedy dostaniemy powiadomienie sms- em albo e-mailem o szczególnie korzystnym cenowo albo czasowo połączeniu.

Sprawdź także: Kiedy ceny biletów są niskie
Musimy bowiem czasem zdecydować, czy bardziej zależy nam na cenie czy na komforcie podróży. Tanie linie samolotowe nieraz mają bezpośrednie i bardzo tanie loty, jednak pamiętać należy, że lotniska nieraz są położone daleko od miast. Z kolei samoloty lądujące blisko centrum zwykle są droższe.

Krok drugi- wybór lotu

Kiedy już w wyszukiwarkach znajdziemy interesujący nas lot najlepiej go od razu kupić, ponieważ ceny zmieniają się dosyć szybko.
Warto jednak sprawdzić, czy cena w wyszukiwarce nie różni się od ceny na stronie danej linii lotniczej. Okazać się bowiem może, że jest nieco wyższa, ponieważ wyszukiwarka zawiera dodatkową opłatę albo przeciwnie- niższa, ponieważ na wyszukiwarce jest jakaś niezwykła promocja.
Warto jeszcze posprawdzać, co zawiera cena biletu.

A zatem najważniejsze- ile bagażu możemy wziąć bezpłatnie. Opłaty za nadbagaż są bowiem bardzo wysokie i lepiej jest ich unikać. Tu szczególnie tanie linie lotnicze mają restrykcyjne zasady dotyczące bagażu. Warto oczywiście sprawdzić, jak daleko położone jest lotnisko i ile kosztuje transport do i z niego.

Krok trzeci- ostateczne przygotowania

Mając już wybrany lot i kupiony bilet warto jeszcze zakupić wcześniej bilet na transport do i z lotniska. Oczywiście możemy zrobić to na miejscu, jednak może się okazać, że będzie drożej.

Źródła:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *