Jak tanio pojechać na wakacje? Krok po kroku

Chcesz tanio wyjechać na wakacje? Przeczytaj zatem ten artykuł- zawiera on wszystkie potrzebne wskazówki do organizacji tanich wakacji oraz dokładną rozpiskę tego, kiedy czym warto się zainteresować i co załatwić.

7 miesięcy przed wylotem

Zacznij szukać powoli miejsca, do którego chcesz pojechać na wakacje. Tu należy nadmienić, że warto być elastycznym. Lepiej jest dostosować miejsce wakacji do dostępnych lotów niż próbować znaleźć tanie loty akurat na to jedno miejsce.
7 miesięcy przed planowanym wylotem to jest właśnie idealny czas na to, aby rozpocząć powoli wyszukiwanie lotów. Warto wtedy zorientować się mniej więcej, jakie są ceny poszczególnych lotów. Jednak należy tu zdecydowanie podkreślić, że nie opłaca się korzystać z jednej tylko wyszukiwarki lotów Znacznie lepiej jest porównywać oferty z różnych stron.

Sprawdź także: Jak ubrać się do podróży samolotem?
Warto również zaglądać na strony, których twórcy specjalizują się właśnie w wyszukiwaniu „perełek”, czyli najlepszych ofert.

6 miesięcy przed wylotem

To jest ten moment, w którym warto już kupić bilety. Kiedy już wybierzemy kierunek i termin możemy na wyszukiwarkach ustawić alert cenowy- wtedy dostaniemy powiadomienie za pomocą e-mail czy sms o szczególnie atrakcyjnym momencie na kupno danego lotu.
Przed kupnem lotu warto jeszcze dokładnie sprawdzić kilka rzeczy. Przede wszystkim- ile bagażu w ramach ceny biletu możemy ze sobą wziąć. Czy tyle nam wystarczy? Jak daleko jest od lotniska do miasta albo miasta docelowego, w których chcemy się znaleźć.

Czy tam, dokąd chcemy się udać znajdziemy korzystne cenowo noclegi?

Jeśli bowiem kupimy bilety na samolot- nawet tanie, a okaże się następnie, że na miejscu jest bardzo drogo, możemy wrócić z wakacji niezadowoleni.

W tym miesiącu także warto już zarezerwować noclegi.

3 miesiące przed wylotem

Wtedy zazwyczaj pojawiają się oferty przewoźników dowożących osoby na i z lotniska. Warto wykupić bilety na przejazd wcześnie, bowiem wtedy ceny są najniższe.

Sprawdź: Kiedy bilety są najtańsze?

1 miesiąc przed wylotem

Choć to może się wydawać dziwne to warto już wtedy wstępnie odkładać rzeczy, które zamierzamy ze sobą wziąć. Pakując się na ostatnią chwilę trudno nam będzie zmieścić się w limitach bagażu podręcznego.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem najtanszylot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *